صفحه ی اطلاعیه های مهم آموزشی و آزمون های مجازی

نحوه حضور دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی در جلسه امتحانات + جزئیات

دانشگاه آزاد اسلامی قصد دارد امتحانات را به صورت حضوری برگزار کند، به همین دلیل دانشجویان باید پروتکل‌های بهداشتی را به دقت رعایت کنند.

 

به گزارش خبرنگار حوزه آموزشی و پژوهشی گروه دانشگاه خبرگزاری آنا، تقریباً نیمی از دانشجویان کشور در دانشگاه آزاد اسلامی مشغول به تحصیل هستند. بنابراین چگونگی برگزاری امتحانات در این دانشگاه از اهمیت خاصی برخوردار است.

براساس تصمیم دانشگاه آزاد اسلامی امتحانات نیمسال دوم در چهار هفته از تاریخ ۲۴ خرداد تا ۱۹ تیر برگزار می‌شود و به‌منظور جلوگیری از تراکم دانشجویان، امتحانات در واحدهای دانشگاهی روزانه در چهار نوبت برگزار خواهد شد.

از آنجائی‌که به دلیل برگزاری دقیق امتحانات و جلوگیری از ضایع شدن حق دانشجویان، قرار است امتحانات در دانشگاه آزاد اسلامی به‌صورت حضوری برگزار ‌شود، برای دانشجویان غیرمقیم تدابیری اندیشیده شده است. احمد حیدری سخنگوی دانشگاه آزاد اسلامی با بیان اینکه این دانشگاه در سراسر کشور، از ظرفیت بالایی برخوردار است، می‌گوید: «به‌منظور رعایت فاصله‌گذاری اجتماعی و جلوگیری از تردد دانشجویان و عدم استفاده از خوابگاه، مقررشده تمامی دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی بدون نیاز به مراجعه به واحد محل تحصیل برای امتحان پایان ترم نیمسال جاری، در واحد محل سکونت خود امتحان دهند.»

چگونگی انتخاب محل آزمون

برای اینکه دانشجویان بتوانند در محل سکونت خود امتحان بدهند سامانه‌ای راه‌اندازی شده است تا دانشجویان محل امتحانات خود را انتخاب کنند. این سامانه به آدرس http://azmoon۹۹.iau.ac.ir در دسترس دانشجویان قرار دارد و با ورود به آن می‌توانند محل موردنظر خود را برای امتحان‌دادن انتخاب کنند.

این‌گونه مراجعه دانشجویان به واحدهای دانشگاهی محل سکونت خود امکان‌پذیر می‌شود. در این روش دانشجویان غیربومی مجبور به حضور در واحد دانشگاهی محل تحصیل خود نیستند و می‌توانند برای حضور در جلسات امتحانات، به واحد محل زندگی خود مراجعه کنند.

رعایت پروتکل‌های بهداشتی در جلسه آزمون

دانشجویان برای حضور در جلسه امتحان باید به موارد بهداشتی توجه کنند. به همین دلیل محسن نفر معاون علوم پزشکی دانشگاه آزاد اسلامی، دستورالعمل بهداشتی برگزاری امتحانات حضوری دانشگاه آزاد اسلامی را به رؤسای استان‌ها، واحدها، مراکز آموزشی و معاونت آموزش‌های عمومی و مهارتی (سما) ابلاغ کرد.

براساس این دستورالعمل همه دانشجویان قبل از شروع امتحانات حضوری در سامانه خود اظهاری وزارت بهداشت به آدرس http://salamat.gov.ir ثبت‌نام کرده و درصورتی‌که علائم بیماری را نداشتند، پیامک دریافت شده از سامانه مذکور یا فرم خود اظهاری تکمیل‌شده را در بدو ورود به مسئولان تعیین‌شده در حوزه امتحانات ارائه دهند.

در صورتی‌که دانشجو بیمار نباشد فقط برای یک بار این کار انجام می‌شود و دیگر نیازی به تکرار آن نیست. اما در صورتی‌که دانشجو بیمار باشد یا در بدو ورود دارای علائم بیماری باشد، مجاز به شرکت در امتحان نیست و لازم است، متعاقباً گواهی سلامت یا عدم سلامت صادره از مراکز بهداشتی و درمانی را برای تصمیم‌گیری در خصوص امتحان، به مسئولان آموزشی مربوطه ارائه کند.

براساس بندهای این دستورالعمل در مورد ورود دانشجویان، اساتید و پرسنل به محل برگزاری امتحان، کنترل و غربالگری بهداشتی (استفاده از ماسک، نداشتن علائمی نظیر تب، علائم تنفسی، سرفه، سرماخوردگی و...) برای جلوگیری از شیوع ویروس کرونا اعمال می‌شود.

استفاده از ماسک در جلسه امتحان

استفاده از ماسک برای تمام دانشجویان، اساتید و پرسنل حاضر در حوزه برگزاری امتحانات الزامی است. حتی‌الامکان واحدهای دانشگاهی محلول ضدعفونی‌کننده دست را در محل‌های مشخص مانند ورودی‌های کنار آسانسورها قرار دهند. همچنین برای کاهش زمان حضور دانشجو در محل برگزاری امتحانات، با همکاری اساتید، طول مدت برگزاری هر جلسه امتحانی ترجیحاً در سقف ۶۰ دقیقه و در موارد خاص حداکثر ۹۰ دقیقه تنظیم شود و به‌محض اتمام امتحان دانشجویان خارج شوند و در خاتمه برگزاری امتحان دانشجویان باقیمانده با هماهنگی ممتحنین ردیف به‌ردیف خارج شوند.

دکمه‌های آسانسور، صفحه‌کلید کامپیوترها، دستگیره درب‌ها، شیرآلات و سایر سطوحی که به‌صورت مشترک توسط افراد استفاده می‌شوند، حداقل ۵ بار در روز ضدعفونی می‌شود و در موقع استفاده، نکات بهداشتی ازجمله استفاده از دستکش، دستمال‌کاغذی یا نظایر آن رعایت و شستشو و ضدعفونی دست بعد از تماس انجام می‌شود.

 گندزدایی و ضدعفونی صندلی‌ها، محل برگزاری امتحانات، محل تردد و همچنین سرویس‌های بهداشتی به‌طور مرتب و حداقل دو بار در روز با رعایت دستورالعمل‌های موجود که در درگاه https://salamat.iau.ir توضیح داده شده است، انجام ‌شود.

فاصله دو متری در جلسات آزمون

براساس بندهای این دستورالعمل، فاصله بین صندلی‌ها در محل برگزاری امتحانات باید دو متر باشد. استفاده از سیستم تهویه و یا باز گذاشتن پنجره‌ها در فضای برگزاری امتحانات ضروری است. آبخوری‌ها و آبسردکن‌ها به‌صورت موقت باید حذف و بلااستفاده شوند. باید از سطل زباله درب‌دار پدالی در فضاهای آموزشی و سرویس‌های بهداشتی استفاده شود.

همچنین رعایت فاصله ایمن حداقل دو متر در قسمت‌های عمومی ازجمله نمازخانه و مسیر ورود و خروج الزامی است. همچنین باید بهداشت فردی رعایت و از استعمال دخانیات خودداری شود. برای کاستن از تماس مستقیم دست‌ها با درب و دستگیره‌ها آن‌ها را به حالت نیمه‌باز نگه داشته (در صورت امکان) یا برای سهولت تردد از جک و آرام‌بند درب‌ها استفاده نشود. پرسنل، نگهبانان و کارکنان خدمات باید آموزش‌های لازم درخصوص راه‌های پیشگیری از انتقال بیماری را دریافت کنند. سلف سرویس و مراکز فروش مواد غذایی غیربسته‌بندی شده تعطیل شود.

با توجه به برگزاری امتحانات در نزدیک‌ترین واحد دانشگاهی محل سکونت دانشجویان و به‌منظور کنترل شیوع بیماری کرونا، ضرورتی به بازگشایی خوابگاه‌های دانشجویی وجود ندارد.

دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی برای حضور در امتحانات باید به دستورالعمل‌ها توجه کنند تا بتوانند با کمترین مشکل دوره امتحانات را به بهترین شکل به پایان برسانند. دانشگاه آزاد اسلامی همچنین امکان استفاده از حوزه‌های امتحانی واحدها در سراسر کشور را برای دانشگاه‌های دیگر فراهم کرده است و دانشجویان این دانشگاه‌ها با رعایت پروتکل‌های بهداشتی می‌توانند به‌صورت حضوری در امتحانات حاضر شوند.

**********************

***مهم*** اطلاعیه شماره (۱) امتحانات دانشگاه آزاد اسلامی واحد بافت.

99/03/19

اعلام انجام امتحانات دروس عمومی و معارف بصورت مجازی

به اطلاع کلیه دانشجویان محترم می‌رساند، امتحانات دروس عمومی و معارف از بازه ی 24 خرداد تا 30 خردادماه به صورت مجازی برگزار می‌گردد. در خصوص سایر امتحانات اطلاعیه‌های بعدی را دنبال نمائید.*

دروس عمومی عبارتند از:
1. آشنایی با قرآن کریم
2. آشنایی با دفاع مقدس
3. وصایای حضرت امام(ره)
4. زبان پیش‌دانشگاهی
5. زبان عمومی
6. فارسی پیش‌دانشگاهی
7. فارسی عمومی

دروس معارف شامل:
1- اندیشه ۱ و۲
2-آیین زندگی
3-دانش خانواده
4-انقلاب اسلامی
5-تفسیرموضوعی قرآن
6-تاریخ امامت
7-تاریخ فرهنگ وتمدن

تنها دانشجویانی که تسویه حساب مالی آن‌ها انجام شده باشد امکان ورود به سامانه امتحانات  مجازی را خواهند داشت.
روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی واحد بافت


**********************

اعلام وبسایت رسمی واحد بعنوان تنها مرجع رسمی اطلاع رسانی نحوه و زمان برگزاری امتحانات

وبسایت رسمی واحد بافت تنها مرجع رسمی اطلاع رسانی پیرامون نحوه و زمان برگزاری امتحانات پایان ترم دانشجویان در تمامی مقاطع می باشد
از دانشجویان ارجمند تقاضا می شود صرفا به اطلاعیه های صادره از این طریق توجه نمایند
 وبسایت واحد بافت
www.iaubaft.ac.ir
روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی واحد بافت


**********************

***مهم*** اطلاعیه شماره (2) امتحانات دانشگاه آزاد اسلامی واحد بافت.

99/03/21

نحوه برگزاری امتحانات دوره دکتری تخصصی
امتحانات دوره دکتری تخصصی
بنا به بخشنامه سازمان مرکزی دانشگاه آزاد اسلامی، می تواند بر مبنای آزمون شفاهی برخط به تشخیص استاد راهنما و هماهنگی با آموزش واحد برگزار گردد.

معاونت علمی دانشگاه آزاد اسلامی واحد بافت


**********************


***مهم*** اطلاعیه شماره (3) امتحانات دانشگاه آزاد اسلامی واحد بافت.

99/03/24

در خصوص زمان آزمون های مجازی هفته اول

دانشجویان محترم در ابتدای هر آزمون، به زمان دقیق امتحان که در بالای صفحه نمایش داده می شود دقت لازم را مبذول فرمایید.

دقیقا در راس زمان تعیین شده امتحان به پایان می رسد و قابلیت هیچگونه تمدیدی نخواهد داشت.

روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی واحد بافت


**********************

   1399/3/22 20:12

ورزشی
3 تير 1400
   
  2021 Jun 24
    
   13 ذیقعده 1442
     
    کلیه حقوق این سایت محفوظ و متعلق به دانشگاه آزاد اسلامی واحد بافت می باشد