رئیس دانشگاه آزاد اسلامی بافت: قیام کربلا محصول مشترک ایثار و فداکاری زنان و مردان بود
رئیس دانشگاه آزاد اسلامی بافت:

قیام کربلا محصول مشترک ایثار و فداکاری زنان و مردان بود


رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد بافت گفت: «قیام کربلا محصول مشترک ایثار و فداکاری زنان و مردانی بوده که برای همه مسلمانان و آزادمردان و آزاد زنان جهان الگو و اسوه است.»

به گزارش خبرنگار خبرگزاری آنا از بافت، ابراهیم خراسانی‌پاریزی در مراسم دومین سالگرد شهید گمنام دانشگاه آزاد اسلامی واحد بافت و نهمین یادواره شهدای دانشجوی این شهرستان به تبیین دفاع مقدس و مشابهت‌های آن با قیام کربلا پرداخت و درباره الگوبودن قیام عاشورا اظهار کرد: «در بیابان کوچک کربلا همه نمادهای اصلی دین از ولایت تا نماز، حجاب، صبر، ایمان، امربه‌معروف و نهی از منکر، تولی و تبری با شرکت همه اقشار از طفل شیرخوار گرفته تا کودک، نوجوان، جوان، کهنسال تجلی یافته است.»

وی افزود: «برگزاری یادواره شهدا با ماندگاری یاد و خاطره شهیدان مروج فرهنگ ایثار و از خودگذشتگی در جامعه بوده و طبق دیدگاه رهبر معظم انقلاب، امروز زنده نگه‌داشتن یاد و خاطره شهدا کمتر از شهادت نیست. هرچه امروز کشور ما دارد و هرچه در آینده به دست بیاورد به برکت خون این جوانان شهید است.»

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد بافت سربلندی و اقتدار میهن اسلامی و توسعه و آبادانی امروز جمهوری اسلامی و پیشرفت در عرصه‌های مختلف علمی و فناوری را مدیون جانفشانی‌ها و رشادت‌های شهدا و رزمندگان اسلام در هشت سال دفاع مقدس دانست.

خراسانی‌پاریزی در توضیح جمله کل یوم عاشورا و کل ارض کربلا به نقل از امام خمینی(ره) عنوان کرد: «همه جا و همه روز باید اینطور باشد. همه روز باید ملت ما این معنا را داشته باشد که امروز روز عاشورا است و ما باید مقابل ظلم بایستیم و همین جا هم کربلاست و باید نقش کربلا را پیاده کنیم در همه زمینه‌ها باید این نقشه را اجرا کنند و همه روزها غفلت نکنند.»

وی اضافه کرد: «این جمله به معنای این است که زمان می‌گذرد اما حوادث جاری در زندگی بشر، حقایق آفرینش دست نخورده است. در هر دوره‌ای انسان‌ها نقشی دارند که اگر آن نقش را به‌درستی در لحظه و در زمان خود ایفا کنند همه چیز به سامان خواهد رسید ملت‌ها رشد خواهند کرد و انسانیت گسترده خواهد شد.»

ولایت محوری دلیل عظمت شهداست

نماینده  ولی‌فقیه و امام جمعه شهرستان بافت نیز گفت: «قرآن کریم در چند جا به عظمت و جایگاه والای شهدا اشاره کرده شهیدان همانند آیات قرآن هستند و جایگاه شهدای گمنام همانند حروف مقطعه قرآن است. علت شور و هیجان در یادواره شهدا همان جایگاه شهداست که زنده و شاهد و ناظر بر ما هستند.»

حجت‌الاسلام علی مهدی‌زاده بیان کرد: «علت عظمت شهدا و محور قدیس شدن آنان یک چیز بوده و آن ولایت محوری است. شاخصه اصلی حضرت فاطمه(س) نخستین شهید در راه ولایت و همه شهدا کربلا از قاسم تا حبیب‌بن‌مظاهر، پیروی از ولایت است و شاخصه محوری شهدا در دفاع مقدس هم پیروی از ولایت بود که در وصیت‌نامه شهدا عمدتاً بر اهمیت ولایت محوری تأکید شده است.»

وی موضوع با اهمیت دیگر در سیره شهدا را تلاش در حفظ دین دانست و افزود: «همه هم و غم شهدا حفظ دین بود. نکته دیگر از ویژگی‌های شهدا، انقلابی بودن و انقلابی ماندن و ایستادگی در پای دین و انقلاب است. انقلابی بودن یعنی اعتماد به درون و بدبینی به استکبار که شهدا نیز این‌گونه بودند.»

امام جمعه بافت دیگر شاخصه مهم شهدا را حمایت از مردم و حل مشکلات مردم دانست و اضافه کرد: «شاخصه دیگر شهدا بصیرت داشتن و اهمیت آن بود. مقام معظم رهبری بارها به بصیرت و اهمیت آن تأکید کرده‌اند که امام علی(ع) نیز فرمودند هیچ‌کس نمی‌تواند علم اسلام را بلند کند جز بصیران؛ بنابراین باید با بصیرت بالا تابع ولایت باشیم.»

   1398/8/20 08:41
تحصیل با تسهیلات ویژه در دانشگاه بافت
دانشگاه آزاد اسلامی واحد بافت-دروازه ورود به آینده
قابل توجه ورزش دوستان عزیز
9 مهر 1399
   
  2020 Sep 30
    
   12 صفر 1442
     
    کلیه حقوق این سایت محفوظ و متعلق به دانشگاه آزاد اسلامی واحد بافت می باشد