رئیس دانشگاه آزاد کرمان: مدارس سما در شهرستان رابر تأسیس می‌شود

ئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان کرمان از آمادگی دانشگاه آزاد اسلامی برای تأسیس مدارس سما در شهرستان رابر خبر داد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری آنا از بافت، حمدالله منظری‌‌توکلی صبح امروز با حجـت‌الاسلام علی علیدادی سلیمانی امام جمعه رابر دیدار کرد و با تبریک انتصاب امام جمعه جدید رابر به بیان خلاصه‌ای از وضعیت آموزش عالی در این استان پرداخت و گفت: دانشگاه آزاد اسلامی ثمره انقلاب اسلامی است، پسوند اسلامی دارد و باید در راستای اهداف اسلام قدم بردارد.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان کرمان افزود: در استان دنبال این هستیم که دانشگاه را به سمت و سوی اسلامی سوق دهیم تا از ریل اصلی خود خارج نشود.

وی جایگاه ائمه جمعه را مهم برشمرد و تصریح کرد: در تمام مسائل دانشگاه آزاد اسلامی نیازمند هم‌فکری و همکاری ائمه جمعه هستیم.

منظری‌توکلی به اقدامات فرهنگی شاخص اخیر انجام گرفته در دانشگاه آزاد اسلامی استان کرمان اشاره کرد و گفت: پس از ۲۰ سال کنگره شهیدان و سرداران استان کرمان در اسفند سال‌ جاری برگزار خواهد شد. دانشگاه آزاد اسلامی کرمان ریاست کمیته علمی و دانشگاهیان این کنگره را برعهده دارد که در همین راستا تاکنون ۱۲ برنامه مدون را برگزار کرده‌ایم تا این کنگره به بهترین نحو برگزار شود.

وی به ریاست دانشگاه آزاد اسلامی استان کرمان در کمیته فرهنگی و دانشگاهیان مراسم بزرگداشت چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی هم اشاره کرد و افزود: بیست و سومین جشنواره قرآن و عترت دانشگاه آزاد اسلامی استان کرمان به میزبانی واحد کرمان از تیر امسال آغاز شده و در اواخر بهمن اختتامیه آن برگزار می‌شود.

در این دیدار حجت‌الاسلام علی علیدادی امام جمعه رابر هم با اشاره به سوابق علمی و مدیریتی رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان کرمان خواستار همکاری دانشگاه آزاد اسلامی در مباحث فرهنگی شهر رابر به‌ویژه در حوزه دانش‌آموزی شد و منظری‌توکلی نیز از آمادگی دانشگاه آزاد اسلامی برای تأسیس مدارس سما در شهرستان رابر خبر داد.

شهرستان رابر در ۳۵ کیلومتری شهرستان بافت قرار دارد که در سال ۱۳۸۸ از شهرستان بافت جدا شده و مستقل شده‌ است.

محمود آقاجانی رئیس دبیرخانه هیئت امنای دانشگاه آزاد اسلامی استان کرمان و ابراهیم خراسانی‌پاریزی رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد بافت نیز در این دیدار حضور داشتند.

 

   1397/10/30 11:32

30 مرداد 1398
   
  2019 Aug 21
    
   19 ذیحجه 1440
     
    کلیه حقوق این سایت محفوظ و متعلق به دانشگاه آزاد اسلامی واحد بافت می باشد